کودکان کار در انتظار مجوز

 «انوشیروان محسنی بندپی»، رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه، از تعیین تکلیف طرح سلب حضانت کودکان کار تا 2 ماه آینده خبر داد و گفت «متأسفانه کودکان کار جمع‌آوری و ساماندهی می‌شوند اما پس از چند روز، با دریافت تعهد، به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند. به همین علت، سازمان بهزیستی طی نامه‌ای در اواخر سال گذشته، از مسئولان مربوطه درخواست کرد تا اگر کودکی بیش از سه بار پذیرش شد، حضانت آنها از والدین سلب و در اختیار سازمان بهزیستی قرار بگیرد.»

پیــــــگیری:    با وجود اینکه محسنی بندپی، صراحتاً در این نشست از تعیین  تکلیف این طرح تا 2 ماه آینده خبر داد اما با گذشت بیش از 3 ماه از این وعده و افزایش کودکان کار بر سر چهارراه‌ها، خبری از اجرای آن نیست. همچنین مسئولان قوه قضائیه نیز موضع خود را به‌طور رسمی نسبت به این مسأله اعلام نکرده‌اند. «رضا جعفری سدهی»، رئیس اورژانس اجتماعی کشور نیز اجرا نشدن این طرح را تأیید می‌کند و دراین باره به «ایران» می‌گوید: «بهزیستی در 27 خردادماه امسال، جلسه‌ای پیرامون این موضوع با قوه قضائیه برگزار کرد و آنها نیز اعلام کردند موافق اجرای این طرح هستند اما معتقدند که باید بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود».

نــــــــتیجه :   به‌گفته رئیس سازمان اورژانس اجتماعی قرار است روز 27 تیرماه، جلسه دیگری با مسئولان، در خصوص اجرای این طرح داشته باشیم تا به تمام جنبه‌های موضوع توجه شود. البته بهزیستی، در ابتدا آمادگی خود را برای اجرای طرح سلب حضانت کودکان کار اعلام کرده بود و اجرا نشدن آن تاکنون، به علت عدم صدور مجوزهای لازم است. بنابراین پس از اعلام کتبی موافقت مسئولان قوه قضائیه، بلافاصله شروع به اجرای این طرح خواهیم کرد.

اشتراک گذاری