بی تفاوتی برخی نسبت به تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما هر بار در مجلس می‌شنویم که لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در مراحل پایانی است، اما متاسفانه تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

سهیلا جلودارزاده (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در خصوص سرانجام لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: من متوجه نمی‌شوم، چرا این‌گونه مسائل که با شرافت، حیثیت و زندگی یک ملت سر و کار دارد، مثل خشونت علیه زنان یا کودک آزاری تا این اندازه باید به تعویق بیفتد؟

وی ادامه داد: در حال حاضر دو دوره از تصویب این لایحه گذشته و هنوز تلاش‌های دولت برای تحقق این لایحه به سرانجام نرسیده است و هنوز در پیچ و تاب مسیرهای دولت و مجلس دست‌ به دست می‌شود.

جلودارزاده با اشاره به بی‌تفاوتی برخی مسئولان درباره این امر توضیح داد: این مساله برای من تعجب برانگیز است، زیرا گاه احساس می‌شود در مجلس کسی کاری نمی‌کند و همه کسانی که مسئولیتی در قبال کارهای مختلف مثل فرهنگ، اشتغال مردم و حیثیت آنان و… دارند، این وظیفه را ساده می‌گیرند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امروز باید این امر جدی‌تر گرفته شود. البته این مسائل به کمیسیون قضایی ارجاع داده می‌شود و هنوز به کمیسیون اجتماعی نرسیده و ما فقط شاهد آزار و اذیت مردم در این زمینه هستیم، زیرا بسیاری از این موارد بار مالی دارند و نمی‌تواند به صورت طرح در مجلس تنظیم شود.

جلودارزاده در پایان اظهار داشت:‌ هر بار که این لایحه مطرح می‌شود ما فقط می‌شنویم که مراحل پایانی را طی می‌کند یا تقدیم شده و از این دست کلمات ولی تا به الان هیچ نتیجه‌ای دربرنداشته است.

اشتراک گذاری