اولین مسابقه دو همگانی کودکان و نوجوانان محله دروازه غار

اولین مسابقه دو همگانی در محله دروازه غار تهران با حضور کودکان و نوجوانان این محله و دیگر محلات تهران و حومه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، برگزاری مسابقات ورزشی و ایجاد فضای ورزشی در محلات حاشیه شاید بهترین ابزار ممکن برای تغییر در شرایط محلات معضل خیز باشد.

باشگاه ورزشی جمعیت امام علی (ع) تحت عنوان (پرشین) چهار سال است که با رویکردی اجتماعی تشکیل شده و به برگزاری و اجرای طرح ها و مسابقات ورزشی در حوزه های مختلف پرداخته است.

جمعیت امام علی پس از بررسی های همه جانبه در حوزه های علوم اجتماعی، روانشناسی و بررسی های قومی یکی از ابزارهای تاثیر گذار در جلوگیری از گرایش نوجوانان به بزه و همچنین ترویج فرهنگ ورزش و علاقه مندی به آن در محلات حاشیه ای تهران و دیگر استان های کشور را ورزش معرفی کرد، چنانچه که نتایج عملی آن نیز بخوبی در محلاتی که جمعیت امام علی در آنها حاضر است دیده می شود.

از رخداد ها و اقدامات مهم جمعیت در بخش ورزش میتوان به برگزاری سه دوره لیگ فوتبال با شرکت تیم هایی از محلات حاشیه تهران و دیگر شهرستانها و متشکل از کودکان و نوجوانان ساکن در این محلات با عنوان نان آوران کوچک، برگزاری لیگ دو ومیدانی برای دختران و پسران، برگزاری مسابقات والیبال برای دختران و همچنین فراهم نمودن امکان فعالیت و شرکت در مسابقات دیگر رشته های ورزشی نظیر شنا، کاراته، کشتی و… و. اشاره کرد.

امسال اولین مسابقه دو همگانی در محله دروازه غار تهران با حضور کودکان و نوجوانان این محله و دیگر محلات تهران و حومه برگزار می شود. هدف از اجرای این طرح فراهم نمودن امکان ورود کودکان این محله به حوزه ورزش و همچنین رفع معضلات اجتماعی فراگیر نظیر اعتیاد در محله و در پایان ارائه الگوی مناسب و کاربردی برای جامعه و سازمانهای ذیربط جهت ایجاد تغییر و اصلاح معضلات در محلات حاشیه، در تارخ ۹۶/۱۲/۱۸ ساعت ۸ صبح در محله ی دروازه غار محدوده ی پارک هرندی روبروی درب شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می شود.

اشتراک گذاری